Rolex Submariner: Symbol luxusu a elegance na každém zápěstí

Rolex Submariner

Rolex Submariner je jedním z nejikoničtějších a nejoblíbenějších hodinek na světě. Tyto luxusní hodinky jsou známé svým odolným designem, precizním mechanizmem a profesionálními funkcemi. V tomto článku se podíváme na historii těchto hodinek, popis jejich charakteristických vlastností a trendy v oblasti sběratelství. Pokud hledáte dokonalý spojenec pro vaše sportovní aktivity nebo jen chcete vlastnit kousek nadčasové elegance, Rolex Submariner je určitě volbou, kterou byste měli zvážit.

Historie hodinek Rolex Submariner

Historie hodinek Rolex Submariner sahá až do roku 1953, kdy byly poprvé uvedeny na trh. Tyto hodinky se staly nejen ikonickým doplňkem módních nadšenců, ale také významným nástrojem pro potápěče a námořníky. První modely Submariner byly navrženy tak, aby odolaly tlakovým podmínkám a mohly být použity při potápění a hloubkových misích. Dnes jsou tyto hodinky symbolem luxusu a kvality a jsou vyhledávány sběrateli po celém světě. Rolex Submariner se neustále vyvíjí a přizpůsobuje moderním trendům, ale zároveň si udržuje svou autenticitu a tradiční designové prvky.

Design a materiály použité u Rolex Submariner

Rolex Submariner je jedním z nejpovolanějších modelů v řadě Rolex. Tento model je unikátní svým designem a použitím kvalitních materiálů. Kromě tradičního ocelového pásu, kterým jsou hodinky vybaveny, je k dispozici také pás z 18karátového zlata nebo kombinace oceli a žlutého Rolesoria, vytvořeném speciálně společností Rolex. Pouzdro hodinek je vyrobeno z odolného korozivzdorného oceli a safírového skla, což chrání před poškrábáním i ostatními vnějšími vlivy. Doplňky jako luneta a korunka jsou také vyrobeny z kvalitních materiálů, jako je keramika, titan nebo berylliový bronz. Společnost Rolex si zakládá na nejvyšší kvalitě svých produktů a používání těchto prvotřídních materiálů přispívá k tomu, že Submariner je jednou z nejdokonalejších hodinek vůbec.

Technické specifikace hodinek

Rolex Submariner je více než jen kus technologie na vašem zápěstí. Tyto hodinky jsou naplněny pokročilými funkcemi, které zajistí spolehlivý chod a vynikající výkonnost. Když se podíváte na technické specifikace těchto hodinek, okamžitě si uvědomíte, že jsou navrženy s ohledem na každý detail.

Rolex Submariner je vybaven automatickým pohybem Manufacture Calibre 3135 a nerezovou ocelovou skořepinou s vodotěsností do hloubky až 300 metrů. Disponuje jednostranně otočným keramickým bezlem, což umožňuje měření dekompresního času při potápění. Dále má také datové okno Cyclops pro zlepšení čitelnosti datumu.

Tyto hodinky mají rovněž superluminované indexy a ručičky Chromalight, které zaručují dokonalou čitelnost i za špatné viditelnosti. Celkově lze říct, že Rolex Submariner nabízí nejen elegantní design, ale také precizní řemeslnou práci a vzrušující technologii pro každodenní nošení.

Popularita a ikonický status Rolex Submariner

Rolex Submariner patří mezi nejikoničtější a nejoblíbenější hodinky na světě. Od roku 1953, kdy byly poprvé uvedeny na trh, se tato série stala synonymem pro luxus a dokonalost v oblasti hodinek. Mnoho milovníků hodinek se shoduje na tom, že Rolex Submariner je jedním z mála kousků, který nikdy nezestárne a bude vždy aktuální a atraktivní. Ikoničnost tohoto modelu se odráží v jeho jednoduchém designu, ale také v nespočetných filmech a televizních sériích, kde byly tyto hodinky viděny na předních hercích jako James Bond nebo Steve McQueen. Popularita Rolex Submariner není založena pouze na jeho vzhledu a stylu, ale i na jeho účelu. Tyto hodinky jsou totiž prvním modelem s vodotěsností do hloubky 100 metrů a jsou velmi oblíbeny u potápěčů po celém světě.

Cena a dostupnost hodinek

Rolex Submariner patří mezi nejoblíbenější a nejvyhledávanější hodinky na trhu. Jeho cena se pohybuje v řádu desítek tisíc až statisíců korun, což může být pro některé zákazníky překvapivé a náročné. Nicméně, za této ceny dostanete hodinky s vynikajícím designem, kvalitou a funkčností. Navíc, existují různé verze Rolex Submariner s odlišnými funkcemi a materiály, takže si můžete vybrat ten nejvhodnější pro vaše potřeby a rozpočet. Pokud hledáte luxusní hodinky s dlouhou životností a perfektním vzhledem, Rolex Submariner je bezpochyby jednou z nejlepších volb na trhu.

Recenze a hodnocení hodinek Rolex Submariner

Rolex Submariner je bezesporu jedním z nejlegendárnějších modelů hodinek, které kdy byly vyrobeny. Hodinky jsou považovány za ikonické díky svému vzhledu a mnoha technickým vlastnostem, které udělaly z těchto hodinek klenot na ruce každého milovníka luxusu. Všechny detaily, od designu nárameku po precisní strojek uvnitř, jsou pečlivě vyrobeny jako součást celkové jednotky. Navíc se hodinky Rolex Submariner velmi dobře hodí jako každodenní doplněk i pro formální příležitosti. Hodnocení těchto hodinek je tudíž velmi pozitivní a neexistuje mnoho lidí, kteří by na nich našli vadu. Pokud hledáte ikonický a nadčasový styl v kombinaci s prvotřídním řemeslným zpracováním, možná jsou tyto hodinky vaším ideálním partnerem na čas!

Doporučení pro výběr a péči o hodinky Submariner

Pokud hledáte hodinky se stylem, kvalitou a ikonickou reputací, pak by mohly být hodinky Submariner od Rolexu tou pravou volbou pro vás. Tyto hodinky jsou známé svým vodotěsným provedením a staly se ikonou mezi sportovními hodinkami. Pokud si chcete pořídit takovéto hodinky, je důležité zvážit několik faktorů.

Především je třeba vzít v úvahu materiál pouzdra a řemínku - zda preferujete ocelové nebo zlaté provedení. Dále je dobré přemýšlet o velikosti pouzdra - menší verze jsou vhodné pro subtilnější zapínání na zápěstí, ale pokud máte robustnější postavu, tak byste mohli preferovat větší rozměry. Navíc, berte v potaz různé funkce, které má hodinky Submariner k dispozici - například časomíru s jednoduchým dotykem nebo luminiscenční číslice pro snadnou čitelnost ve tmě.

Aby vaše nové Submarinery vydržely co nejdéle a dobře fungovaly, pečlivá péče je nezbytná. Doporučuje se pravidelná údržba u autorizovaných servisů Rolexu - minimálně jednou za 5 let. Pokud je hodinky vystaveny slané vodě, opláchněte je čistou vodou a otřete měkkým hadříkem. Dále se doporučuje hodinky pravidelně nosit, aby se nepoškodila těsnost pouzdra, která chrání nástrojové stroje uvnitř hodinek.

Sledování času s hodinkami Submariner od Rolexu je nejen praktické, ale také stylové. Pamatujte však na to, že kupovat a péči o takto kvalitní hodinky vyžaduje investici času a peněz. Výsledný efekt bude ale určitě stát za to!

Celkově lze říci, že Rolex Submariner patří mezi nejslavnější hodinky na světě a to z dobrého důvodu. Jejich dokonalé zpracování, kvalita a design jsou jen některé z mnoha vlastností, které je dělají tak oblíbenými u sběratelů i běžných uživatelů. Pokud tedy hledáte spolehlivé a stylové hodinky s bohatou historií a vysokou hodnotou, Rolex Submariner by mohly být tou pravou volbou pro vás.

Publikováno: 21. 09. 2023

Kategorie: móda

Autor: Vendelín Šebek

Tagy: rolex submariner | hodinky