Trendy dámské pantofle na vysoké platformě: Stylový doplněk pro vaši módní kolekci

Pantofle Na Platformě

Dámské pantofle na vysoké platformě jsou jedním z nejžhavějších trendů poslední doby. Tyto stylové kousky nejenže nabízejí pohodlí a stabilitu během chůze, ale také dokážou okamžitě ozvláštnit a povýšit každý outfit. V tomto článku se budeme zabývat právě tímto fenoménem - jak se nosí, s čím kombinovat a co dělat, aby tyto pantofle skutečně vyšly vyniknout. Pokud jste fanouškyní módy a rády experimentujete s novými styly obuvi, pak je tento článek určen právě pro vás!

Co jsou pantofle na platformě a jaké jsou jejich výhody

Pantofle na platformě jsou oblíbeným typem obuvi mezi ženami, kteří chtějí být vysoké a přitom pohodlné. Tyto dámské pantofle mají charakteristickou vysokou podrážku, která se postupně zužuje směrem ke špičce. Díky této konstrukci nabízejí pantofle na platformě mnoho výhod – zvyšují postavu, opticky prodlužují nohy a zaručují stabilitu při chůzi. Na rozdíl od jiných bot s vysokými podpatky jsou ale pantofle na platformě mnohem pohodlnější a snadněji se v nich chodí i po delší dobu. Jsou tak ideálním řešením pro ženy, které nechtějí ustoupit pohodlí za módnost.

Historie pantoflí na platformě

Historie pantoflí na platformě se datuje až do 16. století, kdy se poprvé objevily jako součást španělských tradičních kostýmů známých jako espardeñas. Tyto pantofle byly původně vyrobeny z plátna nebo konopného lana a měly vysokou plátěnou platformu, která chránila nohy před blátem a znečištěním ulice.

V 70. letech minulého století se však dámské pantofle na platformě staly módním hitem po celém světě. Tehdy se spojily s hippies v Hollywoodu, kteří je předváděli ve filmech a na veřejnosti.

Tento typ obuvi se stal symbolem volného stylu a vzpoury proti konzervativnímu způsobu oblékání. Platformové pantofle byly často zdobeny různými vzory a barvami, což dodalo jejich nositelkám osobitost a originalitu.

Dnes jsou dámské pantofle na platformě stálou klasikou v oblasti módy. Vyrábí se z různých materiálů, od pravé kůže po syntetické tkaniny, aby splnily očekávání moderních žen ohledně pohodlnosti i stylu. Své místo si ale udržují v různých podobách - od lehkých sandálů na prázdniny až po elegantní modely pro večerní akce.

Různé styly pantoflí na platformě

Pantofle na platformě jsou trendy obuví, která se stala populární mezi ženami v posledních letech. Tyto stylové pantofle přinášejí nový pohled na klasickou pantofli a umožňují nosit je nejen doma, ale i venku v ulicích města. Existuje mnoho různých stylů pantoflí na platformě - od jednoduchých kožených pantoflí až po okázalé modely s flitry a řetězy. Některé z těchto pantoflí mají také zdobení jako jsou květy, perly nebo třpytivý prach, což dává tomuto typu obuvi luxusní vzhled. Díky své pohodlnosti a zvýšenému podráždí jsou tyto pantofle vhodné jak pro každodenní nošení tak i pro speciální příležitosti.

Jak nosit pantofle na platformě s různými outfity

Pokud jde o to, jak nosit pantofle na platformě s různými outfity, je zde mnoho možností. Můžete je snadno zkombinovat s džínami a volným topem pro pohodlný, ale trendy vzhled. Pokud hledáte něco více stylového, můžete si obléct pentličkovou sukní a crop top. Pro formálnější události můžete zvolit kalhoty s vysokým pasem a košili zapnutou po celé délce těla.

Je důležité si uvědomit, že pantofle na platformě jsou velmi všestranné a lze je použít k nejrůznějším stylům od ležérních po elegantní. Doporučujeme experimentovat s různými kombinacemi, abyste našli ten správný vzhled pro sebe. Nebojte se hrát s barvami a vzory - pantofle na platformě jsou dostatečně statement kousky na to, aby se samy o sobě staly centrem pozornosti vašeho outfitu!

Nejoblíbenější značky pantoflí na platformě

V dnešní době jsou pantofle na platformě velmi populární mezi ženami každého věku. Existuje mnoho značek, které se specializují na tento typ obuvi a nabízí širokou škálu stylů, barev a materiálů.

Jednou z nejoblíbenějších značek pantoflí na platformě je Steve Madden. Tato značka nabízí moderní, stylové a pohodlné pantofle v široké škále designů. Další oblíbenou značkou jsou Jeffrey Campbell, které jsou známé svými extravagantními návrhy. Tyto pantofle dokážou skvěle doplnit každý outfit.

Pro milovnice minimalistického stylu jsou tu pak například značky Sandro a & Other Stories, které nabízejí jednoduché a elegantní modely v neutrálních barvách.

Nejspolehlivější volbou pro kvalitu jsou pak Clarks nebo Birkenstock. Tyto tradiční značky sice nabízejí méně extravagantní designy, ale jejich pantofle jsou vysoce kvalitní a velmi pohodlné.

Celkově existuje mnoho možností při výběru pantoflí na platformě. Každá značka má svůj styl i targetovou skupinu zákaznic, takže si může každá žena vybrat pantofle, které jí nejlépe vyhovují.

Jak vybrat správnou velikost pantoflí na platformě

Pokud chcete vybrat správnou velikost pantoflí na platformě a být v nich pohodlná, měli byste nejprve zjistit svou přesnou velikost nohy. Toho můžete docílit pomocí specializovaného měřicího zařízení pro obuv nebo si můžete naměřit délku nohy sami a porovnat ji s tabulkou velikostí konkrétní značky. Dále je důležité vzít v úvahu šířku vaší nohy, protože každý model pantoflí může být různě široký. Navíc si musíte uvědomit, že pantofle na platformě mají obvykle vyšší podpatek, což ovlivňuje vaše držení těla a potenciálně i stabilitu. Proto je vhodné si vyzkoušet několik velikostních variant a zvolit tu, která vám poskytne dostatečnou oporu a pohodlí. Pokud kupujete online, nezapomeňte provést také řádný výběr materiálů a zkontrolovat detailní popisky produktu, abyste se ujistili o jeho kvalitě a vhodnosti pro váš typ nohy.

Péče o pantofle na platformě

Péče o pantofle na platformě je důležitá pro zachování jejich krásného vzhledu a funkčnosti. Prvním krokem je pravidelné čištění pantoflí, přičemž se doporučuje použití měkké štětinky a jemného čisticího prostředku. V případě znečištění textilní části lze použít speciální spreje na odstraňování skvrn. Dále by měla být věnována pozornost ochraně podrážky pantoflí. Použitím vhodné impregnační látky lze chránit platformu proti poškození a snadněji ji udržovat. Pokud jsou pantofle opatřeny ozdobami, doporučuje se je před nošením odstraňovat, aby nedocházelo k opotřebování nebo poškrábání jejich povrchu.

Je nutné pamatovat na to, že péče o pantofle na platformě není jen otázkou estetiky, ale také pohodlnosti a bezpečnosti nošení. Proto je důležité dbát na to, aby byly opravdu vhodnou volbou pro danou příležitost a aby byly správně udržovány, což napomůže k tomu, aby si nositelka týchže mohla užít své pantofle na platformě v plné kráse a pohodlí je mít na sobě co nejdéle.

Závěrem lze říci, že pantofle na platformě jsou nadčasovým kouskem obuvi, který se stále těší velké oblibě mezi ženami různých věkových skupin. Jejich kombinování s různými outfitmi nabízí neomezené možnosti a umožňuje nositelkám vytvoření originálního a stylového vzhledu. Díky své pohodlnosti se pantofle na platformě hodí jak na každodenní nošení, tak i na speciální příležitosti. Pokud hledáte alternativu k vysokým podpatkům, určitě byste měli zvážit pořízení této módní a praktické obuvi.

Publikováno: 06. 11. 2023

Kategorie: móda

Autor: Nina Dobrovská

Tagy: pantofle na platformě | dámské pantofle na vysoké platformě